Použití svící u miminek

Děti - to je jedno velké téma. Každý z nás má zde na zemi jinou úlohu a každý jí jinak chápeme. Jedna z oblastí, kterou je možné naplnit, je dar je mít rodinu (partnera a děti). Děti jsou důležitou součástí našich životů a je období, kdy nás více či méně potřebují. Proto je třeba k tomuto přistupovat s opatrností a rozmyslem. Při aplikaci vždy dbejte na to, aby Vás nic nerušilo a měli jste na to dostatek času, byli maximálně přítomni, sledovali oheň a miminko. Aplikujte svíci z Vašeho přesvědčení, že mu to pomůže.

Všeobecně se u všech preparátů českého zdravotnictví nedoporučuje používat je u dětí mladších 3 let. Jedná se pouze o všeobecné bezpečné doporučení. Když dodržíte pár důležitých zásad, není se čeho obávat při aplikací svící.

  • • Je potřeba zajistit, aby bylo dítě v klidu, popřípadě jej pevně držet, aby se nehýbalo.
    • Po dobu aplikace svíce je dobré dítě zabavit, nebo se nám nejvíce osvědčilo aplikovat když miminko spí.

Globálně není aplikace svící omezena věkovou hranicí. Zajisté ani v těch případech, kdy se dítě bojí ohně. Samozřejmě u hodně malých dětí je nutno dbát zvýšené opatrnosti. Je mnoho případů, ve kterých byla aplikace svíce účinná a pomohla. K aplikaci bych volil menší svíci. Například ušní, nebo tělové dětské svíce, které se oproti klasické tělové svíci liší pouze svou délkou. Případně můžeme tělovou svící rozstřihnout na půl. Použití a aplikace je stejná jako u dospělého. Svíce se zapálí, lehce přitiskneme tak, abychom svíci nedeformovali na místo, které chceme ošetřit, nehořlavým koncem přes prodyšný ubrousek kolmo na tělo.

Pomocí dětských svící je možné řešit

  • • Zaraženou rýmu, dutiny - aplikujeme na kořen nosu, nad nebo pod oči (přímo na horní nebo spodní dutiny)
    • Zánět uší - aplikujeme před, nebo za ucho
    • Zaražené prdy, bolesti břicha - aplikujeme nad nebo pod pupík

Nejvíce se nám osvědčili svíce na prdíky, rýmu, potíže s kyčlemi.